QR kód na typovém štítku

QR kód od BPW usnadní identifikaci náhradních dílů

Od srpna 2018 bude každá náprava z Wiehlu a Maďarska vybavena QR kódem na typovém štítku.

Pro BPW je QR kód důležitým spojením mezi fyzickými produkty a digitálními informacemi. Typový štítek bude na nápravě jasně viditelný.

Skenováním QR kódu pomocí běžných mobilních zařízení, jako jsou tablety nebo smartphony, najdete příslušné seznamy náhradních dílů, dílenské příručky, montážní příručky a návody k obsluze během několika sekund. BPW aplikace pro QR kódy je intuitivní pro použití a připomíná tímto Look & Feel online obchodů.

Aplikace je přehledně strukturována a nabízí uživateli rozdělení „náhradní díly“ a „příručky“. Sekce „náhradní díly“ obsahuje kusovník náhradních dílů a rozšiřuje nabídku až na podrobné informace o jednotlivých dílech. Navíc zde uživatel najde podporu v podobě výkresů a snímků jednotlivých dílů.

Sekce „příručky“ poskytuje další dokumentaci, např. dílenské příručky. Všechny informace si může uživatel stáhnout nebo nechat poslat na e-mail.

Aplikace je v současnosti k dispozici v 6 jazycích. Výběr jazyka se provádí automaticky pomocí nastavení prohlížeče, ale uživatel má také možnost zvolit jazyk prostřednictvím nabídky výběru.

V dalším kroku BPW plánuje doplnit aplikaci o další funkce jako jsou filmy z výrobního závodu a propojení s webshopem BPW.

Pohodlné a moderní, BPW tímto nabízí přidanou hodnotu pro provozovatele vozidel a pro servisní dílny – důležitý krok k digitalizaci – pro efektivní dopravu.

BPW-News-QR-kódy